X

Genel bakış

Kuşadası International Golf’ta par-72 şampiyonası tamamen golfçunun zevkine uygun düşünülerek tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Doğal alanın inişli çıkışlı hatlarını takip ederek, büyüleyici güzellikteki saha, koruma altında olan bir milli parka bakıyor.

Bermuda çiminden geçiş yolları, 50 yaşında eski çam, zeytin ve çınar ağaçlarından oluşan karışık mesçereden oluşan, yetişkin Akdeniz ormanının arasından akıyor ve düzenli aralıklarla Kuşadası Körfezi ve Ege Denizinin nefes kesen olağanüstü manzarasına bir bakış atmanızı sağlıyor.

Etkileyici kulüp evi golf sahasında bulunan tek binadır ve oyun çevresinin doğal ruhunu koruyor.

Beyaz tee’lerden itibaren meydan okuyan 6.322 metre uzunluk ile golf sahasının yerleşime, göller, birçok su engeli ve düzinelerce sığınak, geçiş yolunun her iki tarafında yetişkin ağaçların sıralı olduğu bir çok delik ve hepsinin etrafında, golf testine ayrıca bir lezzet katan yeşillik.

Sıkı USGA/PGA şartnamesinin yerine getirmek için yepyeni sahalar tasarlandı ve günlük pin pozisyonu hem yüksek hem düşük handikapçıların sabrını zorluyor.

Oyunun daimi akışını sağlamak için, tee saatleri 10 dakikalık aralıklar ile ayarlanmıştır.

Tam-zamanlı bir PGA Profesyoneli, mükemmel 350 metrelik sürüş mesafesindeki alan ile aynı zamanda sahaya yaklaşım, golf egzersiz sahası ve farklı egzersiz sığınağını içeren ve büyük bir kısa oyun pratiği gerektiren alanı kapsayan pro-shop ve akademi etkinliklerini gözetliyor,

Çocuklara da ders verilir.

Golf egzersiz alanı doğal bir vadiye ve denize doğru yokuş aşağı meyiller üzerine inşa edilmiştir – başarılan mesafeleri yükseltirken egzersiz yapmanın zevkini artırıyor – Ege Denizi ve Samos Adası’nın göründüğü şahane bir manzara ayrı bir avantaj sağlıyor.

Halka açıktır ve özel golf+konaklama paketleri mevcuttur.

Kulüp Evi

3.000 m2’den büyük bir alan üzerinde geniş ve şık bir kulüp evi golf sahası ve özelliklerinin odak noktası:

- Özel üyeler için VIP Salonunda bir kütüphane ve şömine
- Bar & restoran
- Muhteşem deniz ve golf sahası manzaralı, geniş, güneş terasları Fully stocked pro shop
- Kıyafet değiştirme alanları ve duşlar
- Üyelerin depo alanları
- Bol miktarda park yeri

Golf sahası tasarım özellikleri:

- ‘Kör’ vuruşların görsel elemesi
- Yarışmaların zorluk derecelerine ve başka oyunculara göre değişik atış seçeneklerini ayarlama imkanı sağlayan, geniş, yükseltilmiş tee platformları.
- Tee atışlarında topun düşme alanlarını geniş olmasını sağlayan fairway’ler, bunlar sonra ağaç, bunker v.s. gibi, zayıf oyun yaklaşımını cezalandırma amacı taşıyan engeller ile delikleri yakınlaştırmak için daralıyor.
- Fairway’ler doğal bir yolla su sahaları, tepecik, ağaç ve çalılıklar ile tanımlanıyor ve bunkerler ile göller dahil tasarlanmış engeller ile artırılıyor.
- Doğal topoğrafya, değerlendirilerek yeşillik korunmuştur, ağaç, su engelleri ve bunkerler atış yaklaşımının zorluk derecesini ve çeşitliliği artırmak için tasarlanmıştır.
- Sahaların tasarımı titizlikle yapılmıştır, alternatif bayrak konumlarını maksimum sayıda yaratılmıştır ve yerleştirme çeşitliliği sunarak riskleri ödüllendirir, ancak zayıf vuruşları da cezalandırır.

Golf arabası mecburidir ve fiyata dahildir.


Golf Sahası
Kusadası Int Golf
Golf Sahası
Atış Alanı
Sahadan Kulüp Evi Manzarası
Kulüp Evi Balkonu
Kulüp Evi
  • Golf Sahası
  • Kusadası Int Golf
  • Golf Sahası
  • Atış Alanı
  • Sahadan Kulüp Evi Manzarası
  • Kulüp Evi Balkonu
  • Kulüp Evi
mescomedia